מתאמנת
מתאמנת

ליטל היקרה, תודה על דרך משמעותית שהעברת אותי.

קשה להעלות הכל על הכתב, אז אבחר כמה צמתים בתהליך שבהם הייתי גאה בי על שבחרתי בך.

  1. גמישות – המפגשים נבנו כתהליך. ולמרות זאת בכל מפגש היית מספיק רגישה למצבי, וידעת להגיב לזה במיידיות ובגמישות. זכור לי במיוחד מפגש אליו הגעתי תשושה מאורח החיים המטורף שלי. באותו מפגש התמקדנו רק באיך לפנות לי זמן לטובת משפחתי.
  2. מטלות – המשימות שהטלת עלי ממפגש למפגש היו ענייניות ומעשיות. הן נבנו בהדרגה כך שכבר אחרי פרק זמן קצר בנינו לי את הבסיס לעסק (לוגו, ניירת, אתר, הצעת מחיר).
  3. מחלום למציאות – נתת לגטימציה לפנטזיות שלי. בכל מפגש הגדרנו אותן מחדש ובחנו עד כמה התקדמתי לקראתן.
  4. דימוי עצמי – ברור שכולנו נורא מוכשרים, אבל את ידעת לתת לי את התחושה שאני הכי בעולם. לחזור ולהאמין ביכולות שלי ולתמחר את עצמי בהתאם.
  5. ואיך אפשר בלי לציין את החיוך והאנרגייה הטובה.

תודה על התהליך והתוצאה.

מאיר
מאיר

הגעתי לאימון אצל ליטל בסוף שנות ה30 לחיי כשאני עדיין לא יודע מה אעשה כשאהיה גדול.. אני אדם מלא רעיונות ורצונות אבל היה לי קשה לממש בעיקר מפני שלא ידעתי את הכיוון הנכון שאליו אצטרך להשקיע את כל הכוחות. כמו ילד בחנות צעצועים ולא יודע במה לבחור. להפתעתי(אני טיפוס סקפטי ושמרן) האימון גילה לי את עצמי. הופתעתי לראות מה הם הערכים החשובים לי באמת ומה מהיכולות שלי יתנו לי תחושה פנימית טובה אך גם יועילו לאחרים ואף אוכל להתפרנס מהן. 

ליטל ביכולת ההקשבה שלה, האמפתיה ובהתמקדות בחיובי שבי, ומצד שני בשאלות הנכונות במקומות הנכונים, האירה לי את היכולת לגלות בעצמי את התשובות שהיו בתוכי. כך מסתבר. האימון שנגע מצד אחד בעומק אבל מצד שני היה פרקטי ומעשי נתן לי את הכלים לאזור אומץ ולעשות.

תודה ליטל.

מאיר

שרון
שרון

הגעתי לליטל מתוך הבנה ורצון לקבל סיוע מקצועי שיאפשר לי למצוא, לכוון ולהפתח לאפשרויות חדשות כדי שאוכל להמשיך להגשים ולממש את עצמי מקצועית ואישית.

ברגישות, עדינות, ענייניות, פרקטיות והמון תמיכה ליטל היתה האדם הנכון בזמן הנכון. ליטל ידעה לשאול את השאלות הנכונות. להקשיב ולהתאים את האמירה, המשימה והאתגר בדרך לדבר הבא. קיבלתי מליטל המון מתנות משמעותיות בדרך, המתנה המשמעותית ביותר היא החיזוק האינסופי והבלתי מתפשר להיות בתהליך של חיפוש, לא להתפשר, לחדד, ולדייק. להתמודד עם הפחד, עם הדאגות, להאמין בעצמי ולהעז לצעוד בדרכים חדשות שיעשו לי טוב.

דניאלה פרישמן
דניאלה פרישמן

רציתי להגיד לך תודה!! על שהצלחת בתהליך כה קצר, למקד, לפקס ולהאיר לי את הדרך, זאת הייתה חוויה קצרה, אך עמוקה ועוצמתית.

נתת לי כלים רבים שישמשו אותי בהמשך הדרך, הצלחת להכניס בי את האנרגיה והאופטימיות שהיית חסרה לי.

השילוב שלך של מקצועיות והקשבה הם הגדולה בעבודתך. המשיכי לעזור לאנשים רבים למצוא את השביל הנכון ולהגיע למטרה.

ועל כך מגיע לך שוב תודה גדולה

דניאלה פרישמן

עיצוב ואדריכלות פנים

Eleonora Giterman
Eleonora Giterman

When I realizedI was pretty stuck with the business I started looking for professional help.

Having extremely high standards, it was not easy for me to find someone I could fully trust and appreciate. And I was lucky to meet Lital. She was exactly what I was looking for – bright, sharp and very professional in what she does.

Lital, thank you so much for the boost! Now I am very clear and focused on how to achieve my goals.

אסף נעים
אסף נעים מהנדס אזרחי

במאי 2012, לאור התקדמות העסק והתחושה שהוא לקראת עליית מדרגה פניתי לליטל כסיף לקבלת אימון להעצמת האני והעסק שלי. האימון הוכוון לשיפור התנהלות עסקית ושילוב מוצלח עם התנהלות חיי המשפחה.

לאורך האימון ליטל הראתה את כישוריה כפייטרית רצינית ובעלת הבנה עמוקה. ניתחנו אירועים שונים מחיי העיסקיים, וסיפקנו פתרונות לפעול בסביבת העבודה שלי.

אני רואה את תקופת האימון כתקופה שבנתה אצלי אישיות של בעל עסק, המנוהל בצורה טובה יותר מבעבר, בעל כלים להתמודד עם העולם העסקי שבו אני מתמודד ובעל איזון גדול יותר בכל הנוגע לניהול זמן וחלוקתו בין העבודה למשפחה.

ההחלטה לבצע אימון עסקי עם ליטל כסיף היתה החלטה נכונה בזמן הנכון, ללא כל צל של ספק.

 

שני אוריאן
שני אוריאן זיקית שרותי תרגום

אני מכירה את ליטל כבר שנים רבות. יצא כך שחיפשתי פרספקטיבה חדשה בעסק בדיוק אחרי שהיא עשתה הסבת מקצוע והפכה למאמנת עסקית. מאז אנו עובדות יחד. לא ידעתי כלום על קואצ'ינג לפני שהתחלנו את התהליך. ההחלטה שלי להשקיע בזה היתה בעיקר בעקבות ההיכרות שלי עם האופי והמקצועיות של ליטל כפי שהכרתי אותה מתחומים אחרים. ככל שנכנסנו עמוק יותר בתהליך, זה הסתבר בדיוק כדבר הנכון. עברנו והגדרנו את הערכים של זיקית שירותי תרגום, בהם כבר השתמשתי לא מעט לבחירת עובדים, כתיבת בריף עיצובי או קבלת החלטות. הגדרנו גם יעדים, מטרות וחזון ארוך טווח, שאליהם אני מכוונת היום בצורה הרבה יותר ברורה. אני כותבת "אנחנו", אבל בעצם כנראה שצריך לכתוב "אני". ליטל כיוונה אותי בעיקר על ידי שאילת השאלות הנכונות ועזרה לי למצוא את התשובות- תשובות שבכל פעם מחדש גיליתי שהיו כבר בתוכי ורק הייתי זקוקה לפרספקטיבה חדשה על מנת לראות אותן בבירור כפי שאני רואה אותן היום.

מירב טלאור
מירב טלאור מנחת סדנאות צחוק

שמי מירב טלאור, אני מנחה סדנאות צחוק, והגעתי אל ליטל כדי לקבל עזרה, הכוונה ודירבון בכל התהליכים של הקמת העסק. אני מתאמנת אצל ליטל כבר מס' חודשים, ומרגישה שזו המאמנת הכי טובה שיכולתי למצוא בתקופה הזו בחיי עם כל המשימות שעומדות לפניי. ליטל מאוד עוזרת לי להציב מטרות ויעדים ולהתקדם איתם, ובמקביל להתמודד רגשית עם דברים שצצים בתוך כדי התהליך. בנוסף, החלטתי לעבוד עם ליטל על שיפור אורחות החיים שלי, שמשפיעים כמובן גם על ההתנהלות עם העסק – וגם כאן ליטל תורמת לי המון, ואני רואה שיפורים משמעותיים. ליטל היא מאמנת מעולה, עם המון עומק, הבנה וקבלה. בעלת אינטליגנציה רגשית גבוהה. מאוד אנושית ואכפתית, קשובה וסבלנית. מצד אחד הולכת עם המתאמן בקצב שלו, בלי לחץ ובלי שיפוטיות, ומצד שני עוזרת לו להתמקד ולהתקדם.

בטי
בטי

רציתי להודות לגורל שהפגיש ביננו והודות הכימיה המיידית שהייתה לי אתך שמרתי את הכרטיס שלך למקרה הצורך לעתיד. אני בן אדם סקפטי ולא כ״כ האמנתי שאימון יכול להביא תוצאות. אבל בכל זאת החלטתי לנסות. אצלך הרגשתי מההתחלה מקצועיות ורצינות וסמכתי עליך ועל התהליך. נתת לי המון תמיכה והראת לי דרך חדשה. תמיד עם הרבה חוכמה והאמנת בי מההתחלה. ואני האמנתי בך. עשית את זה בעדינות רבה אבל עם הרבה ביטחון. והביטחון שלך עבר אלי. הצלחתי בעזרתך לעזוב מקום עבודה אחרי 20 שנה ולהתחיל בקריירה עצמאית. היית שמה בשבילי גם בקונפליקטים האישיים שלי.זה לא קסם זה תהליך! ועדיין לא סיימתי אותו כמובן – רק התחלתי :)ואת היית הראשונה בדרכי החדשה.

ש.
ש.

ליטל – היית נהדרת. לא רק בתור מאמנת. גם בתור אדם. מה שתפס אותי בך זה שהאכפתיות והרצון לעזור היו כנים ולא כחלק מהתפקיד. קיבלת אותי על כל מגרעותיי וידעת להכיל אותי, נתת לי לראות דברים מנקודות מבט אחרות והארת לי דברים שלא הייתי רואה. שמת לי מראה ומצד שני גם נתת לי להבין שיש חשיבה אחרת (להבין בפנים וממש לקבל את זה ולהאמין בזה… זה לא פשוט). לא יכולתי לבקש מאמנת טובה יותר.

מתאמנת
מתאמנת

אוזן קשבת, יד עוזרת תומכת ומכוונת, כך הצלחתי להשתחרר מדפוסים ישנים, לסגור דלתות שהיה צריך לסגור, לפתוח חדשות , ללמוד על עצמי הרבה יותר, ובעיקר לכוון את עצמי לעבר המטרה בדרך הנכונה. אני חושבת שזו השנה שהכי הרבה התבגרתי בה בחיים. לא חשבתי שבגיל 32 אפשר עוד להתבגר, אבל גילתי שבעזרת ליטל, התבגרתי והשתנתי. עברתי דרך ארוכה וקשה, אבל יודעת שהיום אני הרבה יותר שלמה עם עצמי, מודעת היטב לדברים שאני רוצה בחיים שלי, ועכשיו גם משוחררת מדפוסים ישנים ויכולה להגיע אל המטרה מוכנה.

ארז
ארז

 

ישנם אנשים שקשה להם לשנות את צבע הגרביים שלהם. או את דפוסי האכילה שלהם…. או את הצד שהם יושבים בשולחן אוכל.

לפני 3 שנים הרגשתי שכבר מיציתי… התשוקה, ההתלהבות והשמחה נעלמו ואיתם גם האנרגיות. אני לא עובד במפעל או שכיר בחברה כזאת או אחרת. אני עצמאי בעל משרד מצליח, עובדים, לקוחות, אבל התחום כבר לא מעניין אותי יותר. אני מתעסק בפרסום (שכחתי לציין) תחום הדיגיטל. 22 שנה מתוחם 13 שנים עצמאי.

כבר לא מתרגש מקריאיטיב, מלקוחות מספרי סיפורים עם משרדים מפוארים, לא מהעובדים שלי, לא מתוכנות ובטח לא ממחשבי אפל… האמת שכבר ראו עלי שלא בא לי. נמאס לי. התעייפתי. צריך שינוי…. את קומץ חברי שיתפתי בתחושה. קראו לי בכיין!!! מה רע לך? עובדים, משרד וכו' אבל אני חי פעם אחת ורוצה לשמוח להיות מאושר, לחלום על העבודה לנשום אותה … בנפש.

הלכתי להרצאות, סדנאות, קוראת בקלפים… כלום. מצאתי את עצמי יושב במשרד מדוכא מחכה לשישי שבת או בכלל לא הולך. מודיע על פגישה ויוצא להתאוורר…

יום אחד פגשתי במקרה את ליטל.. במפגש נטוורקינג שבכלל לא עניין אותי, אבל בגלל שהמנהלת שיווק שלי לא יכלה באותו היום, הלכתי אני. גורל. לא חשבתי על זה עד רגע זה האמת.

היא הרשימה אותי מיד. מכל היושבים סביב השולחן, היא נשמעה לי הכי מקצועית, החלפנו כרטיסים ויום למחרת התקשרתי. נפגשנו והתחלנו תהליך ארוך ומעמיק. האמת חיכיתי לימי רביעי בבוקר. לא הייתי התלמיד הכי חרוץ אבל לאט לאט הרגשתי שהביטחון שלי עולה. אני יכול לעשות עוד מלא דברים נוספים מעניינים לא פחות, אולי במקביל בנוסף, אולי במקום. תהליך ארוך מלא עליות וירידות בלבול, זה לא קורה מיד. צריך גם זמן לעכל את התוצאות. אבל עצם זה שהתחלתי את התהליך ואני מחפש שינוי זה כבר 50 אחוז מהדרך. אנשים סביבי היו מתים לשינוי ועוד בגילי – 47 אמרנו?

לאחר שסיימנו ליטל ואני למתג את האני העצמי שלי לפי הערכים החשובים לי מכל, הבנתי ישר. למה אני לא שמח בעבודה הקיימת שלי. ומה חסר לי. היכן נעלמו הערכים שמייצגים את האני מאמין שלי, עם עצמי.

לאחר כמעט 9 חודשים, פתחתי חברה נוספת המתמחה בעיצוב מרפסות. כן מרפסות. עיצוב החלל החיצוני של הבית שבמקרים מסויימים נראה כמו מחסן ולא כמו מקום לשבת, להרגיש את החופש, לארח, להיות ביחד, לבד, רוח ,שמש.

ב 4 ביוני זה קרה. כן השנה. במקרה, חבר שספרתי לו על השינוי שהייתי רוצה לעשות הביא לי לקוח ראשון. משפחה חמודה, שרק רצתה לסדר את מרפסת הקבלן שלהם.

אז כל יום קמתי ב 5 וחצי, הלכתי לעבוד בשמש בחום עד 9 בערב, עד שגרשו אותי, הייתי בעננים, מבסוט שמח סוג של חופש. אני לבד, בלי עובדים, בלי בריפים בלי לחץ, רק אני המסור, המברגה והעיפרון.

הטלפון הראשון היה לליטל. התרגשתי. כמעט בכיתי מאושר. מצאתי. יש. זה השינוי, זה הכיוון ידעתי את זה כנגמרה העבודה אחרי 10 ימים, היה קשה לי לעזוב את הבית שלהם. נפרדנו ואמרתי להם בקול רועד… באסה היה לי כיף כאן…. עברו 6 חודשים מאז הפרוייקט ההוא, גם ירדתי 14 קג. לא היה קורה בלי ליטל. ארז